top of page

 "In medias res"

 

A prímszámok vizsgálata során, arra a következtetésre jutottam, miszerint a prímszámok előfordulása, teljes mértékben egy logikus képletet követve történik. Elméletem jelenleg csak a prímszámok logikáját magyarázza.

 

Tételezzük fel, hogy a számok a koordináta rendszerben hullámszerűen terjednek. Minden egyes adott szám egy akkora sinus hullámot indít el, amely a nullától való távolsága. Ezek után tételezzük fel, hogy az egy , kettÅ‘ , három alapszámok és az elsÅ‘ duplázó hullám után következik az elsÅ‘ prímszám. Tény, hogy az alapszámok és a prímszámok kapcsolata végig megmarad. Ebben az esetben a kettes és a hármas szám elindít egy sinus (1/2x) és egy sinus ( 1/3x) hullámot. (1.ábra ).  Ezen hullámok üres tartományaiban (zérus helyek) megkapjuk az elsÅ‘ prímszámokat (p1=5) és azok többszöröseit. A zérus értékek(Pn) szintén elíndítanak egy sin(x) hullámot és Ã­gy kiesnek a prímszámok értékeinek szorzatai. Ezek a kiesÅ‘ prímszámok szintén a 6n+/- 1 értékeken találhatóak. 

 

1.ábra

 

A prímszámok logikája 

 

 

 

 

 

A 6 többszörösei +-1 függvény alakítja ki a prímszámok és a prímszámok többszöröseinek függvényét. A prímszámok 6n+/-1 függvénye az elsÅ‘ prímszám, azaz a p1 érték négyzeténél szakad meg és innen egy metodus szerint szűri ki a prímszámok többszöröseit illetve a prímszámok szorzatait. A szűrÅ‘ ( 2. ábra ) az elsÅ‘ prímszámtól indulva váltakozva  7p és 3p távolságonként szűri meg a tényleges prímszámokat. A következÅ‘ prímszám szűrÅ‘je váltakozva 9p és 5p távolságonként. A következÅ‘ azaz harmadik prímszám 15p és 7p távolságban szűri a prímszámokat.  Tehát az elsÅ‘ prímszámtól kezdve váltakozva, minden következÅ‘ prímszám  +2/+2 és  +6/+2  p  szerint szűri ki a prímszámok szorzatait és többszöröseit. (pnv). Az alábbi képek segítenek megérteni a hullámelmélet működését.  

 

 

2.ábra 

 

A kettes és a hármas hullámok 

A kettes, hármas , ötös hullámok 

Prímszámok hullám elmélete

Hullámelmélet táblázatban

bottom of page